Οι μαμάδες διαβάζουν παραμύθια

Μια αξιόλογη δράση φιλαναγνωσίας και εκτίμησης της αξίας της αναγνωστικής διαδικασίας, η οποία προτάθηκε από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, σε συνεργασία με την υπεύθυνη βιβλιοθήκης του 52ου Δημοτικού Σχολείου, βρήκε εφαρμογή και στο Νηπιαγωγείο μας!!

Η πρόσκληση ήταν ανοικτή σε όσους γονείς μπορούσαν και επιθυμούσαν, να έρθουν και να διαβάσουν σε όλα τα παιδιά της τάξης αγαπημένα παραμύθια και ιστορίες που θα έφερναν από το σπίτι και αν επιθυμούσαν να τα δωρίσουν στο σχολείο!

Η αρχή έγινε λίγο πριν τις πασχαλινές διακοπές από πολύ δραστήριες μαμάδες, έτοιμες για όλα! Είχαν προετοιμαστεί άψογα, είχαν οπλιστεί με μαμαδίστικα γλυκά υπερ-όπλα και έτσι κανένα παιδάκι δεν μπορούσε να τους αντισταθεί!

Έτσι οι μαμάδες μας ταξίδεψαν με ενδιαφέρουσες ιστορίες, σχεδίασαν ολόκληρες δραστηριότητες, ζωγραφίσαμε και μαζί τους περάσαμε πολύ πολύ όμορφα!! Γιατί οι μαμάδες... ξέρουν!!

img 0759

Αγαπητοί γονείς, μαμάδες και μπαμπάδες, η πρόσκληση είναι ενεργή μέχρι το τέλος της χρονιάς!!

Μην διστάζετε να έρθετε και εσείς στην παρέα μας!

Με ένα βιβλίο στο χέρι, ερχόμαστε όλοι πιο κοντά!

girl-reading-book-animated-clipart