Αρχική σελίδα E-Twinning Projects Reading through water 2023

Reading through water 2023

Επειδή η συνεργασία με την Ισπανία ήταν τόσο καλή, αποφασίσαμε από κοινού με την κυρία Tamara να την συνεχίσουμε!!

Και έτσι δημιουργήσαμε ένα καινούριο πρότζεκτ σε σχέση με το νερό!!

water e twinning

Διαβάσαμε λοπόν διάφορα σχετικά παραμύθια, μάθαμε πάρα πολλά πράγματα σχετικά με το νερό, κάναμε πολλά πειράματα στη σχετική ενότητα STEM στα εργαστήρια δεξιοτήτων και στη συνέχεια γράψαμε, εικονογραφήσαμε, ηχογραφήσαμε και εκδόσαμε το δικό μας παραμύθι: Precious Water- Πολύτιμο νερό- Agua Preciosa, το οποίο το ανεβάσαμε και στο youtube, για να το ακούσετε εδώ!

Επίσης, το φτάξαμε βιβλίο και μπορείτε να το διαβάσετε στα ελληνικά, τα αγγλικά και τα ισπανικά από εδώ!

1 001

Πριν το στείλουμε στoυς μικρούς μαθητές του νηπιαγωγείου La Fresneda Asturias, στην Ισπανία, βγάλαμε αντίτυπα και τα μοιράσαμε στα παιδιά μας, σαν ένα μικρό, χειροπιαστό ενθύμιο της δουλειάς τους!

img 20230601_183217

Λίγο πριν κλείσει το σχολείο, λάβαμε με χαρά το βιβλίο των μικρών Ισπανών μαθητών, όπου μπορείτε να το ακούσετε και να δείτε τις εκπληκτικές εργασίες τους από εδώ!

water spain

Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Tamara και τα παιδιά της και έπεται και η συνέχεια!